Avaleht       Algajad       Tugisambad       Edasijõudnud       Kontakt    
Täna on   »  Algajad »  EESTI MOSLEMITE LOOD »  - Enela lugu  
- Enela lugu

Leidsin oma tee suhteliselt pika otsimise järel. Moslemitega tutvusin nendega koos töötades, varem eriti ei teadnudki islamist. Kuni ühel päeval tuli tahtmine rohkem teada saada ja sellest sai minu teekond alguse.

Algul lugesin palju ise igalt poolt. Hiljem hakkasin uurima teiste moslemite käest, et saada targemaks läbi inimeste, kes sinna religiooni sündinud. Iga kord avastasin enda jaoks midagi põnevat ja teistsugust.

Suurema värava avas minu tulevane kaasa. Tema vastas alati mu küsimustele ja seletas, miks on nii ja naa, miks midagi haram või halal on.

Keegi mind kunagi sundinud pole, kuna sunnitud religioonis ei ole 100% Allahiga ja samamoodi ei tasu ka kellelegi heameele tegemiseks religiooni vastu võtta.

Tatsasin oma teed kaks aastat, kuni leidsin, et islam on see õige õnn, mida olen otsinud. Minu tulevased äi ja ämm on super, nad ei sundinud mind millekski ja ei lubanud ka abikaasal sundida mind moslemiks hakkama. Ütlesid, et las leiab ise oma tee. Hamdolillah, ma olen nii tänulik nendele ja perele, et nad aitasid mind sel raskel valikul õiges suunas.

Ya rabb, loodan, et ükskord ka mu ema avab oma silmad ja mõistab, et kõik moslemid ei ole sellised nagu uudistes ja telekas näitakse. Allah, aita kõigil moslemitel leida oma õige tee paradiisi mitte põlevasse põrgusse. Ya rabb, et maailm muutuks rahulikumaks ja võrdseks. Ya rabb, et minust saaks korralik moslem. Ya rabb, aita meil olla tugev.

Hamdolillah kõige eest ja alati!