Avaleht       Algajad       Tugisambad       Edasijõudnud       Kontakt    
Täna on   »  Algajad »  EESTI MOSLEMITE LOOD »  - Laine lugu  
- Laine lugu

Minu teekond islamisse algas kaheksa aastat tagasi Egiptusesse reisidega. Hakkasin ennast sellel maal koduselt ja hästi tundma. Mulle meeldisid väga sealsed inimesed – nii vahetud ja siirad. Samuti hakkasin huvi tundma nende usu vastu ja seal olles tundsin mingit seletamatut soovi mošeesse minna.

Nagu enamus eestlaseid, ei teadnud ma enne neid reisi islamist midagi. Lugesin ja uurisin siis islami kohta, et mõista neid inimesi, kes on islami oma usuks tunnistanud.

Kaks aastat tagasi, olles jälle Egiptuses, ühel kõrbematkal, toimus minu elus muutus. Tundsin seal, et keegi andis mulle märku, et leiaksin tee islamisse. Tean, et mind juhatati õigele teele.

Soovisin Egiptuses mošees šahada öelda, aga julgusest jäi puudu. Samas see soov minus järjest süvenes ja lõpuks otsustasin seda teha meie mošees, Tallinnas. Ma olen väga tänulik, et Allah juhatas mind õigele teele ja ma mõistsin viimaks, mis on elu mõte. Nüüd on minu soov olla kannatlik ja teenida Allahit kõige paremal võimalikul viisil. Allahu akbar!