Avaleht       Algajad       Tugisambad       Edasijõudnud       Kontakt    
Täna on   »  Algajad »  EESTI MOSLEMITE LOOD »  - Marielli lugu  
- Marielli lugu

Kui ma olin viieaastane, hakkas minu ema moslemiks. Mina olen alati olnud moslem, kuna islamis usutakse, et kõik lapsed on sündinud moslemitena – Ainujumala tahtele allujatena. Me elame Iirimaal ja ma käin kolmandas klassis.

Nüüd olen ma kümneaastane. Ma palvetan kõik oma palved ja käin Koraanikoolis, kus loeme Koraani, õpime araabia keelt ja islami usku. Ma olen pähe õppinud 39 peatükki Koraanist.

Vahel õpime minu koolis ka minu usu kohta. Mulle meeldib see väga, kuna siis teavad ka teised lapsed, mida tähendab islam. Ma saan neid ka koolis palju aidata, kuna olen oma usu kohta õppinud.

Mul on õde, tema nimi on Amina. Ma püüan talle Koraani ja palvetamist õpetada. Ta oskab juba palvetada ja natuke Koraani.

Mulle meeldib Koraanikoolis käia, sest meil on seal alati väga lõbus ja mul on seal palju sõpru. Mul on ka väga tore õpetaja ja ta kiidab mind alati.

Mulle meeldib olla moslem, sest mulle meeldib lugeda Koraani ja palvetada koos oma ema ja papaga. Meie usk õpetab meile, kuidas olla lahkem ja sõbralikum teiste inimeste vastu. Mulle meeldib olla moslem, sest ma armastan Allahit.


Kümneaastane Mariell