Avaleht       Algajad       Tugisambad       Edasijõudnud       Kontakt    
Täna on   »  Algajad »  EESTI MOSLEMITE LOOD »  - Jura lugu  
- Jura lugu

Minust sai moslem 2003. aasta 26. augustil. Kuna mul oli suur huvi erinevate uskude ja sektide vastu, jõudsin lõpuks islami juurde. Käisin igasugustes pühakodades – kristlikes, budistlikes, satanistlikes, külastasin erinevate koguduste kokkusaamisi jne. Lugesin ma vähem, religioosne kirjandus ei pakkunud mulle nii palju huvi kui just inimestega suhtlemine, sest raamatud ei anna alati täpselt edasi seda, mida inimesed. Raamat ei olnud seega minu jaoks mingi autoriteet. Inimestega suheldes on alati võimalik rohkem infot saada.

Filosoofia- ja religioonihuvi oli mul juba alates 15. eluaastast. Tahtsin käia erinevates kohtades ja uurida, millised on inimesed. Kui jõudsin mošeesse ja moslemitega suhtlema hakkasin, mõistsin kohe, et minust saab moslem. Mul ei tekkinud isegi eriti mingeid küsimusi. Ja üldse, küsimused mind väga ei huvitanudki, pigem see, kuidas inimene üldse vastab ja reageerib. Nädala pärast olin ma juba moslem.

Kui päris aus olla, siis lähedaste ja sõprade reaktsioon ei teinud mind eriti murelikuks. See oli minu otsus minu enda jaoks. Kõigest hoolimata suhtusid mu lähedased minu otsusesse siiski üllatavalt mõistvalt. Kahjuks ei ole küll keegi mu sugulastest siiani moslemiks hakanud, aga selle eest on Jumal mulle kinkinud suurepärase naise ja kaks poega, alhamdulillah.