Avaleht       Algajad       Tugisambad       Edasijõudnud       Kontakt    
Täna on   »  Algajad »  EESTI MOSLEMITE LOOD »  - Siiri lugu  
- Siiri lugu

Minu tee islami praktiseerimiseni on olnud väga pikk ja konarlik. Nimelt võtsin ma islamiusu vastu selleks, et saaksin oma tulevase abikaasaga abielluda. Ma ei teadnud islamist tol ajal eriti palju ja ma isegi ei uskunud veel 100%, et Jumal üldse olemas on. Arvasin, et küll ma tasapisi loen ja õpin ja nii saab minust ka südames moslem, aga nii ei läinud.

Juhtus midagi, mille tagajarjel ma kaotasin huvi islami vastu aastateks. Ma ei hakka täpsemalt selgitama, mis juhtus, aga ma küsisin ühelt moslemilt küsimuse prohvet Muhamedi kohta, mille peale mulle vastati nii halvasti, et ma haavusin üdini. Sellest päevast peale elasin edasi nagu mittemoslem mitu head aastat (v.a. see, et ma ei söönud sealiha, sest see ei maitsenud mulle nagunii).

Umbes aasta tagasi "komistasin" kogemata islam.pri.ee kodulehele ja hakkasin seda lugema. Seejärel lugesin läbi kõik juba ilmunud Iqrad. Järsku tekkis mul nii suur huvi üha rohkem ja rohkem teada, et ma guugledasin lausa iga päev islamiteemalisi küsimusi.

Tellisin Eestist eestikeelse Koraani ja hakkasin seda lugema. Mingil hetkel tekkisid nii suured süümepiinad, et kuidas ma ikka niimoodi mitu aastat elanud olen kui mittemoslem, kuigi šahada sai ju öeldud. Ma lausa nutsin lahinal.

Ja siis ühel päeval otsustasin facebook'iga liituda, et äkki leian paar eesti muslima't, kellega aeg-ajalt suhelda, aga oh imestust, ma leidsin neid lausa mitukümmend! See on andnud palju innustust, et meid tegelikult nii palju on. Lõpuks olen hakanud ka palvetamist õppima ning inšaAllah saab minust ka praktiseeriv moslem.

Tunnel, mida mööda ma liikunud olen, on väga pikk ja pime, aga valgus juba tunneli lõpus paistab. Ümber pöörata ja alguspunkti tagasi jalutada enam kindlasti ei taha.