Avaleht       Algajad       Tugisambad       Edasijõudnud       Kontakt    
Täna on   »  Algajad »  EESTI MOSLEMITE LOOD »  - Annely lugu  
- Annely lugu

Mäletan oma lapsepõlvest, et tihti valdasid mind küsimused maailma loomise kohta. Kes on sellise meisterlikkusega hakkama saanud, peab olema nii võimas ja suur! Endalegi seletamatul moel tundsin, et on olemas Keegi, kes meie üle valvab, meid kaitseb. Ta on meie jaoks kogu aeg olemas, kui me teda vajame, ainult  Tema on suuteline kõike nägema ja kuulma.

Sellist laadi küsimuste ja mõtete peale ei osanud minu pere kahjuks midagi vastata, ega mind kuidagi aidata. Ma ei süüdista neid selles, lihtsalt see oli teema, millest nemad midagi ei teadnud ning millest nõukogude ajal rääkida ei tohtinud ja millele tol ajal ühiskonnas väga hea pilguga ei vaadatud.  Aga mul on siiralt hea meel, et minu kadunud vanaisa mulle aega pühendas ning minuga nendel teemadel vestles ning mulle püüdlikult analüüsides ja arutledes seletusi anda proovis. Vanaisaga sai nendel teemadel pikalt arutletud, et miks me siin ilmas üldse oleme ning mis meie ülesanne siin on ning mis siis saab, kui me ära sureme, meid maha maetakse, mis siis edasi saab, mis meid ees ootab pärast surma.

Püüdsin mõnda aega olla hea kristlane, järgides vanaisa, käia jõulude ajal kirikus ja uskuda sellesse, kuid samal ajal ei tundunud see mulle päris õige. Palju oli sellist, millega mu mõttemaailm kokku ei sobinud ning millesse ma sundisin end uskuma, et sobitada end pigem teistega. Leidsin, et nii ma oma elu elada ei soovi ning  jätkasin oma otsinguid, lootes et kunagi leian ma oma elus selle, mille järgi minu hing ihkab.

Nüüd viimaks, alhamdulillah, olen leidnud selle islamis. Tean sisimas, et minu jaoks ei ole teist teed, minust saab hea moslem. Olen islami kohta lugenud palju erinevaid raamatui, ka moslemite veebileht ja kuukiri on mind palju aidanud. Tänan Allahit iga päev, et mul on avanenud võimalus Skype’i vahendusel ka Koraani õppida, sest minu jaoks on ülioluline õppida targemate käest, kellel suurem teadmistepagas ning rohkem kogemusi olulise lahti seletamisel. Leian, et nii saan ma kõige parema ettekujutuse Jumala sõnast inimkonnale, Tema imetegudest ja sellest, mida Jumal minult, kui healt moslemilt ootab.

Olen äärmiselt tänulik ka mind ümbritsevatele õdedele ja nende abivalmidusele minu küsimustele vastamisel ning olen tänulik oma mehele teades, et võin tema käest ükskõik mis ajal islami kohta küsida – ta jagab alati lahkelt minuga oma teadmisi ja kogemusi.

Kuidas ma end peale moslemiks hakkamist tunnen, kuidas see minu elu on muutnud? Ma tunnen, et olen tagasi saanud oma südamerahu, sisimas tunnen et olen rahulikum, õnnelikum - mind valdab suurim õnnetunne, mida ma kunagi olen tundnud ning ma tunnen ennast enesekindlamana kui kunagi varem. Alhamdulillah kõige eest! Olen uhke, et olen moslem ning soovin Jumalat armastusega teenida.