Avaleht       Algajad       Tugisambad       Edasijõudnud       Kontakt    
Täna on   »  Algajad »  EESTI MOSLEMITE LOOD »  - Kersti lugu  
- Kersti lugu

Vaatasin umbes seitsmeaastaselt erinevaid filme islamist ning kuulsin mitmesuguseid muinasjutte, näiteks „Ali Baba ja 40 röövlit” või muud Araabia muinasjutud. Siis ei teadnud ma midagi sellest, mida saaksin teha, et saada moslemiks.
Paar aastat hiljem, kui arvuti osteti, otsisin islami kohta informatsiooni ning leidsin seda suurel hulgal. 
Hiljuti sain tuttavaks ühe Egiptuse noormehega ja ta ütles mulle, et teab üht naist, kes on ka eestlanna ja moslem ning andis mulle selle neiu aadressi. Nii hakkasingi selle neiuga suhtlema ja lõpuks sain teada, et ka Eestis on islamiusulisi. Ta on saatnud mulle palju referaadi stiilis informatsiooni islami kohta ning sealt hakkasingi lugema ja õppima.
Siis sain tuttavaks veel üke endavansue neiuga Sillamäelt, kes pakkus ühel päeval välja minna koos Tallinna mošeesse ja ma nõustusin. Läksimegi sinna, sain vastuse oma ühele küsimusele ning tutvusin teiste eesti ja vene naistega, kes olid islami vastu võtnud.
Nüüdseks tean ma islamist palju rohkem ja olen ka ise moslem. Hakkasin õppima palvetamist, aeglaselt küll, aga see tegi mulle head, sest nüüd palvetan ma viis korda päeva ja teen seda paremini kui võisin arvata.
Perega on raskusi, sest olen moslem. Kuigi minu pere ei armasta islamiusulisi, võtsin siiski kuulda sõbranna nõu ja rääkisin sellest oma emale. Ema võttis selle teate külmalt vastu ja arvab, et olen hull. Tegelikult olen ma õnnelik, et sain oma pisikese unistuse täide viia, kuigi on raske elada moslemina peres, kus seda usku vihatakse. Aga iga päev annab Allah mulle jõudu, et minna edasi ja olla parem moslem. Mul on hea meel, et saan jagada kellegagi oma moslemiks saamise kogemust.