Avaleht       Algajad       Tugisambad       Edasijõudnud       Kontakt    
Täna on   » Edasijõudnud » PROHVET MUHAMMED (SAWS) » Kes oli Prohvet Muhammed (saws)?  
Kes oli Prohvet Muhammed (saws)?

Prohvet Muhammed  on kahtlemata maailma ajaloo üks suurkujusid. Tegemist ei ole alusetu väitega. Kes iganes vaevub lugema tema elulugu ning tundma õppima tõde tema iseloomu kohta, jättes kõrvale igasugused eelarvamused, jõuab samale arusaamisele, nagu paljud neutraalsed mitte-moslemid varemgi seda teinud on.
Ta oli kuningas, kelle võimu alla oli ühendatud kogu Araabia poolsaar, kuid samas jäi ta ikka alandlikuks ning uskus, et kogu tõeline võim kuulub vaid Jumalale.

Tema käte vahelt käisid läbi suured rikkused, kuid sellest hoolimata elas ta vaesuses – vahel ei süüdatud ta majas pikki päevi tuld (toidu valmistamiseks) ning ta pidi nälga kannatama. Ta oli suur juht, kuna ta oli võimeline viima lahingusse vaid mõnisada mees tuhandete vastu ning ikka otsustavalt võitma. Ta armastas rahulepinguid ning võttis need alati vastu, kui talle neid pakuti, kuigi ta kõrval oli tuhandeid vapraid kaaslasi, kellest igaüks oli läbi oma usu võimeline ilma igasuguse hirmuta tuhandele mehele vastu astuma. Siiski oli Prohvet () heasüdamlik ja halastav ning ei tahtnud põhjuseta valada tilkagi verd, eelistades igal juhul rahu. Ta muretses väga Araabia poolsaarel toimuva pärast, kuid sellegipoolest ei jätnud ta oma perekonda ega vaeseid ning abivajajaid hooletusse. Tema sooviks oli islamit levitada kõigi hulgas, kes olid eksinud, olgu nad siis lähedal või kaugel. Üldiselt võib öelda, et ta oli mees, kes tundis muret terve inimkonna heaolu pärast, kuid ta ei lubanud endale luksuslikku elu ning suurt varandust, nagu enamus juhte oleks seda teinud. Ta oli alati hõivatud Jumala teenimisega ning armastas sooritada Jumalale meelepäraseid tegusid. Ta palvetas oma vanelaste heaolu eest ning hoiatas neid Jumala karistuse eest. Ta oli oma järgijatele igas mõttes parimaks eeskujuks ning on seda moslemitele üle maailma ka tänapäeval.