Avaleht       Algajad       Tugisambad       Edasijõudnud       Kontakt    
Täna on   »  Algajad »  EESTI MOSLEMITE LOOD »  - Riinu lugu  
- Riinu lugu

Esimest korda kuulsin Jumalast pühapäevakoolis. Seal räägiti palju Jeesusest ja õpetati, et õhtul enne magama minemist oleks hea Jumalat paluda. Tükk aega ma ka üritasin palvetada, aga kuna mulle jäi ikkagi segaseks, kelle poole ma oma palves nüüd siis ikkagi pöörduma pean, kas Jumala või Jeesuse poole, sest pühapäevakoolis räägiti pigem Jeesusest, kui Jumalast. Jätsin pühapäevakooli ja palved sinnapaika.

Mäletan ennast gümnaasiumi ajal sõbrannale kaebamast, et ma tahaksin endale Jumalat, aga see Jeesuse-usk ei tõmba. Islamist polnud siis veel sõnagi kuulnud.

Ülikoolist saadeti mind Egiptusesse praktikale. Töötasin Sharm El Sheikhis 10 kuud, aga selle aja jooksul ei õppinud islami kohta midagi. Olles Eestis tagasi, hakkasin netist uurima ja leidsin www.islam.pri.ee lehekülje, kust tellisin endale mõned tasuta raamatud. Nende hulgas ka „Väike värviline abiline islami mõistmiseks“, millest sai alguse minu elu pöördepunkt ja tee rahuni. Lugedes selles raamatus kirjeldatud näiteid, mis on alates 7. sajandist Koraanis kirjas, aga teadlaste poolt alles hiljuti avastatud, tundsin ma külmavärinaid ja pisarad kippusid silma. Ma tundsin seda kogu oma kehaga, kuidas ma olin jõudnud islamini ja lõpuks ka Jumalani.

Lugesin innukalt läbi ka ülejäänud raamatud ning terve www.islam.pri.ee kodulehekülje. Hakkasin tasapisi oma eluviisi ja riietust islamiga kohandama. Pool aastat hiljem läksin Egiptusesse, andsin Kairos ühes mošees usutunnistuse ja abiellusin oma endise töökaaslasega Egiptusest.  Alhamdulillah. Nüüdseks olen 6 aastat elanud moslemina ja need on olnud mu elu parimad aastad.

Jumal õnnistagu islam.pri.ee tegijaid!