Avaleht       Algajad       Tugisambad       Edasijõudnud       Kontakt    
Täna on   »  Algajad »  EESTI MOSLEMITE LOOD »  - Janno lugu  
- Janno lugu

Olen Tallinna ligidalt pärit 21-aastane noormees. Sündisin küll Tallinnas, kuid olen terve elu maal elanud. Kasvasin üles ateistlikus peres koos oma ema ja väikese õega.

Enne, kui enda jaoks islami avastasin, olin nagu iga teine Eesti noor – nädalavahetused möödusid klubides ja alkoholi seltsis.

Pidin kooli kõrvalt tööl hakkama käima ning hiljem jäi kool pooleli. Sain pakkumise minna aastaks Prantsusmaale tööle. Sealt algas minu teekond moslemiks ning avastasin enda jaoks islami.

Prantsusmaal pidin aeg-ajalt töötama teismelistega, paljud neist Maroko ning Alžeeria päritolu. Nad rääkisid mulle alati lugusid oma kodumaadest ning tutvustasid ka islamit. Hakkasin rohkem Internetist islami ja moslemite kohta lugema, sest varem arvasin, et islam võrdub terroristidega ning kõik moslemid on kurjad inimesed jne.
Avastasin, kui palju head leidub islamis ning kiindusin sellesse järjest rohkem. Hiljem tutvusin Alžeeria päritolu neiuga, kellest sai minu tüdruksõber. Tänu temale avastasin palju uut ning tema juhatas mind õigele teele.

Kuna olin nii palju head kogenud ja lapsed rääkisid alati põnevaid lugusi oma kodumaast, otsustasin, külastan Marokot. Veetsin seal väga mõnusa puhkuse ja sain islami valdkonnas palju teadmisi juurde. See reis andis mulle palju insipratsiooni ning lükkas ümber kõik, mida varem olin arvanud islami kohta. Lisaks kohtusin väga heade inimestega.

Praegu tunnen, et olen väga muutunud inimene. Islam on mind elus õigele teele tagasi juhatanud ning suurendanud mõistmisvõimet kõikides valdkondades.

Tulevikus soovin Marokosse või kuhugi mujale minna, et rohkem islami ja araabia keele kohta õppida.

Hetkel elan Armeenias ning töötan vabatahtlikuna lastekodus. Plaanin lähiajal kohalikus mošees viimaks šahada öelda ja minna Iraani külastama.
Soovin, et Eesti inimesed oleks tulevikus rohkem avatud ning mõistaks ka meid, moslemeid, palju paremini.